top of page

Trump prchl před demonstranty do bunkru pod Bílým domem

Včera 9:42 – Washington

jz, Novinky, DPA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Více než hodinu strávil v pátek americký prezident Donald Trump v tajném bunkru pod sídlem svého úřadu, Bílým domem, uvedla v pondělí televize CNN. Ochranka ho tam odvedla ve chvíli, kdy se ve Washingtonu rozhořely demonstrace proti policejní brutalitě a násilné protesty se dostaly až do blízkosti sídla hlavy státu.

S největší pravděpodobností byla do bunkru odvedena také Trumpova manželka Melania a jejich syn Barron. „Pokud se bezpečnostní situace v Bílém domě dostane na stupeň červená, prezident a jeho nejbližší se přesunou do nouzového operačního střediska,“ řekl televizi CNN zdroj z Bílého domu obeznámený s protokolem a bezpečnostními postupy.

 

V neděli pozdě večer varovala bezpečnostní služba pracovníky Bílého domu, kteří musí v pondělí ráno do práce, aby si skryli vstupní karty a identifikační průkazy a vytáhli je až ve chvíli, kdy se dostanou ke vchodu do Bílého domu. Stejné nařízení platí i při odchodu ze zaměstnání. E-mail, který zaměstnanci dostali, má televize CNN k dispozici.

 

Protestující v noci na pondělí zapálili u Bílého domu několik ohňů a v plamenech se ocitl i kostel na severní straně náměstí Lafayette Square ležícího vedle sídla amerických prezidentů.

 

Trump bezpečnostní službu pochválil za zvládnutí situace kolem protestů, jež se odehrávají v blízkosti Bílého domu

 

Vlna protestů se odehrává již šestý den po sobě napříč Spojenými státy. Účastníci protestují proti policejní brutalitě, kterou spustila smrt černocha George Floyda. Demonstrace na mnoha místech provázely výtržnosti, rabování a zapalování aut i budov. Policie zatím zadržela kolem 4100 lidí včetně dcery newyorského starosty.

Účastníci protestů nedodržují zákaz nočního vycházení, jenž byl vyhlášen ve 40 městech. V 15 státech a metropoli Washingtonu byla k zásahu povolána národní garda.

 

KO!ment

Vážení čtenáři, je zajímavé jak se vyrojily články zaměřené, ani ne proti USA a bezpráví, které tam panuje. Jak jsou potlačována práva jedinců atd. Články se točí kolem amerického prezidenta D. J. Trupma.

 

To je zvláštní úkaz, jelikož o kom se mluví dnes v současných veřejnoprávních médiích, znamená to, že společnost si má utvořit předkládaný názor. Podávané informace již nejsou nestranné, jsou nám předkládány ty správné, co si máme myslet.

 

Takže pokud se hojně vyskytují na D.J. Trumpa vypadá to, že nejspíš šlápl na kuří oko někomu, kdo se snaží ovládat svět.

Můžeme si připoměnout, třeba v nedávné době vystoupil D. J. Traump proti WHO a označil ji za ,,mafiánskou" organizaci. Nebo třeba spustil kauzu proti Bidenovi, za obrovské úplatky vedoucí k rozkradení a znetvoření právoplatného státu Ukrajina.

 

Vypadá to, že těmito pomluvami, je naopak D. J. Trump velkým bojovníkem proti organizovanému zločinu v rámci mezinárodní politiky, která jistě ohrožuje i samotnou podstatu svobodného státu USA. Zdá se, že již dávno USA nedeklaruje vznešené úmluvy vybojované svou nezávislostí. Dejme sílu tento mezinárodní zločin potlačit.

 

Dalším háčkem štvavých článku jsou nepokoje.

Vážení čtenáři, tyto nepokoje porušují zavedené demokratické principy. Je porušováno právo zákazu nočního vycházení vyhlášeného v rámci uklidnění stavu. A zdá se, že nějak v tom porušování není až moc bráněno, což odpovídá stavu, že někdo porušování nadržuje.

To by z druhé strany představovalo, že v rámci řízení samosráv jsou tlaky, které stojí proti prezidentovi a ,,nerespektují" jeho nařízení. A to by pak potvrzovalo samotný boj mezi republikány a demokraty, kteří takto ,,tichou účastí" podněcují ono násilí.

 

Jako další sporná část je samotná soudní pitva verzus soukromá. Vážení, u nás by orgány v trestním řízení dělaly vše podle pravidel a byl by jistě vytvořen mediální tlak na zákonnost soudů, policie a jiných orgánu činných v trestním řízení. Prostě nelze si jen tak udělat soukromou pitvu, je vždy vyžádána v rámci řízení.

A určitě je zajímavé kdo stojí v pozadí soukromé pitvy. Kdo jí navrhl a platí? Nemůže být právě ona součastí onoho boje a zkorumpovaná? Koho uplatíte dříve, celou státní správu, nebo jednoho soudního znalce?

V kauze se dále objevuje samotný zákrok nad rámce pravomocí policistů při zatýkání jistého američana.

Zde by bylo dobré si říci, že zatýkaný američan byl několikrát souzený, byl znám jako uživatel drog, tudíž zde byly použity i jisté donucovací prstředky. Strašně nerad bych posuzoval adekvátnost, použití donucovacích prostředků, od tohoto posouzení jsou pověření jedinci.

Věřte, že i v americe mají orgány posuzující překročení pravomocí policistů tak jako je u nás GIPS, který se jen těší na prokázání překročení pravomocí, mají ho i v americe.

K samotnému policistovi je také málo zpráv, není zřejmé, zda jde o federálního agenta, který má za sebou důkladný výcvik, nebo jde o člena policejního sboru města. I když to není vyloženě městská policie, přesto tito příslušníci neprochází stejným výcvikem a rozhodně neberou plat federálního agenta. Tímto chci naznačit, že samotný policista je jen člověk, který je rovněž ovlivnitelný.

Jako poslední věc uvedu, že spatřuji v našich veřejných médiích ty samé kroky ,,tichého podněcování" co v americkém veřejném prostoru.

Pokud byly a jsou stávky ,,žlutých vest" ve francii zaměřené proti státní správě a tyto protesty byly poklidnější, stejně o nich bylo velice málo referováno a přesto byly mnohdy brutálněji potlačeny. Vážení čtenáři to se nedá prostě ani srovnávat.

Jednou větou, opět si máme domyslet jen ten správný podávaný názor.

Doplněno!

S odstupen času se projevuje proti Trumpovský názor zcela zřetelněji. Vážení čtenáři, podívejte se na info z oficiálních zdrojů kolik slavných osobností, velkých společností a prezidentů se vyslovuje k Trumpovi.

V celé aféře nejde o rasismus, ale někdo kdo má takové mezinárodní a mezilidské přesahy ovládá veřejný prostor pro diskreditaci a tím možnost svrhnout zvoleného prezidenta USA.

Zdá se, že Hillary a její spolek nedokáže překousnout prohru a je potřeba tuto stranu navrátit na výsluní, aby nám opět diktoval ty správné názory - demokratické! Protože prezident Trump asi demokrat není, je to diktátor, to si máte myslet.

 

Ta demokracie, když se nad ní zamyslím je pěkně ohavná věc.

 

Pokud posloucháte, je vše v pořádku, pokud máte vlastní mínění, je ohěň na střeše.

Posloucháte je myšleno v rámci toku peněz, mají téci do správného přístavu.

​​

D.J.TRUMP.webp
bottom of page