top of page

Radar v Revoluční přistihl už tři tisíce hříšníků,

jejich počet zatím neklesá

 

 

 

 

 

Dodržování povolené padesátky ve městě kontroluje od března nový radar. Odhalil i takové rekordmany, kteří Revoluční ulicí jeli více než stokilometrovou rychlostí. Celkem zachytil přes 3 tisíce přestupků.

Statický radar v Revoluční ulici, kterou do města přijíždějí řidiči směrem od Valašského Meziříčí, měří rychlost v obou směrech. Od března, kdy zde byl nainstalován, zachytil více než 3 tisíce přestupků.

Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Přes pětatřicet případů bylo spácháno porušení rychlosti nad 40 kilometrů v hodině, kdy musí být zahájeno správní řízení. takže radar chytá velice závažné přestupky. Rychlostní rekord, který jsme zaznamenali, byl přes 130 kilometrů v hodině.”

Průměrně denně zaznamená radar stále okolo 70 případů překročení rychlosti, předpokladem je, že tento počet bude časem klesat.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Myslím si, že to místo na Revoluční ulici je velmi vhodně zvoleno. Za prvé je tam vysoký průtok vozidel do našeho města opravdu zpomaluje. A za druhé ta míra přestupků je konzistentní je neustále ve stejné výši.”

Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Můžu říct, že drtivá většina těch přestupků je kolem porušení rychlosti lehce přes šedesát kilometrů v hodině.”

Radnice radar pořídila za necelé dva miliony korun. Pokuty se podle výše provinění pohybují od 500 do 2 000 korun. Majitel vozidla, které radar při přestupku zachytil, by měl doporučený dopis s informací a vyčíslením sankce obdržet do dvou týdnů.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Tyto měřící body budeme ve městě rozšiřovat. Zatím máme v plánu radar přemisťovat do pěti rizikových míst. Do konce roku by toto zařízení mohlo fungovat i na ulici Palackého."

Na výběru lokalit spolupracuje radnice s dopravní policií. Samotný radar lze také využít k získání podrobných údajů o dopravní situaci v daném místě.


 

Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín: “Po dobu zapnutí radaru od počátku března projelo místem 312 tisíc vozidel. Dále jsou zde měsíční a týdenní statistiky. Můžeme vidět, že nejvíce vozidel zde projede v pondělí a v úterý.”

Nejvíce automobilů projede Revoluční ulicí v pracovní dny mezi třetí a čtvrtou odpoledne.

 

 

KO!ment

 

No vidíte, článek se zdá být poctivý.

Nenechte se však mýlit!

Kdyby to tak bylo, byla by část rozhovoru věnovaná i statistickému vyhodnocení závažnosti daného místa. V článku chybí zda-li je to rizikový úsek s častými dopravními nehodami a třeba i statistika způsobených škod, či újmy na zdraví.

Dát radar tam, kde se všeobecně jezdí rychleji je dobré na plnění městské pokladničky. I samotné město se vyjádřilo, že drtiva většina aut překročí jen mírně 60, což může být na daném místě v celku bezpečnou rychlostí.

Zajímalo by mne, zda město Nový Jičín má radary instalované i na zvlášť nebezpečných místech s častými dopravními nehodami? Tak, aby opravdu zamezila dalším ztrátám. Zde by to vážení čtenáři bylo nejvíce zapotřebí.

Inu odpovědí proč lidi jezdí rychleji jsou asi někde jinde.

Nejspíše nejsme příliš odpovědní, neboli nemáme právě zodpovězenou onu otázku, co jsem uvedl. Stále vidíme jen ty háčky, kde nás můžou nachytat.

A tak lidé jednají v dojmu, že je to jen hra, neboť se své odpovědi nedočkají v rámci diktátu z úřadů.

rychlostní_radar.jpg
bottom of page