top of page

Ještě jednou k energiím

Tma tmoucí

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdá se, že ono zrození ze tmy je docela trefný obraz. Jakým způsobem se vše váže, již může být někde popsáno. Ke mne zatím dorazily jen hrubé myšlenky.

 

Dnes se s vámi chci podělit o jeden vjem.

Všichni víme, že čím tmavější je povrch, nejlépe nejčernější černá, tím více se předmět na sluníčku nahřeje. Ten tmavý předmět se nahřeje i při rozptýleném světle, můžete si to ověřit. Dále je známo, že pokud chceme izolovat povrch od nahřívání musí být bílý. I zde platí nejjasnější bílý. Takový nátěr dokáže izolovat veškerou sluneční energii.

Když jsem psal články o Á-tmě, přál jsem si v té době znát na to odpovědi, proč? Proč jsou pojmenovány barvy, co název pro barvu odráží, že je jí přiřazena určitá frekvence a že má i teplotní charizma.

Proč černá barva nemá v tabulce frekvencí místo a tak stejně i barva bílá?

 

Zdálo se mi to jako zásadní problém. Jedinou odpovědí mne tehdy bylo, že právě z toho bílého světla dostáváme průchodem skrze určitý rozhraňovací prvek všechny zbylé barvy. Takže jasně bílá barva je součtem všech? A z čeho se poté míchají ty nejtmavější z tmavých? Také ze všech? Zde je v principu jasné, že máme opodstatnění pro slovo tmavý, že to může být odstín jakékoliv barvy. Slovo tmavý v určitých větách a popisech nahrazujeme také slovem temný.

Vždy se však motáme okolo slova tma.

Takže tma tmoucí je výraz pro skrytou ,,energii“ připravenou ke zjevení se pod správným osvitem. Pod správně dodanou ,,energií“. Již zde vzniká závislost, že pokud chceme dosáhnout dále a posunout se výše, musíme se o to přičinit, dodat něco ze sebe.

Proto ona tma tak pohlcuje ,,energii“, až se povrchy tmavých předmětů rozehřejí. Je to asi nejzákladnější princip oné práce s Á-tmou.

 

Zde ke mne nakonec došla i další myšlenka, že je docela možné, že i slunce, nebo-li vše nejjasněji zářící vždy přišlo až nahromaděním nejtmavější tmy. Že tma sama soustředila tolik ,,energie“ do sebe, až se rozzářila a stala se opravdovým poznáním světla.

Co bude tato myšlenka znamenat do budoucna a kde se v dnešní ,,fyzice“ projeví, budu nadále zkoumat.

 

I zde ve výše popsaném můžete shledat krásnou obraznost s lidmi a jejich poznáním. Všichni lidé jsou odrazem určité barvy o určitém odstínu. Ten je ale vždy jen takový, jaký byl do něj investován vklad. Jednoduše řečeno, jak moc dotyčný přijímá další myšlenky a jak ho rozpalují:-)

A nebyl bych to já, abych si nepřihřál polívčičku s naší řečí. Je neuvěřitelně přesná a obrazná. Neustále se odráží stavba slov a provázání do celkové kompozice vesmíru a vět. Třeba takové řečení: ,,Ale, co tě mate.“ vychází právě z matného, jakože tmavého, takže se dotyčný baví o zatemnělé mysli.

 

Vážení čtenáři vy samozřejmě můžete také dál zkoumat ony podstaty, ba přímo z hlediska dnešního článku nejspíš i ,,musíte“.

Děkuji za vaši podporu, že navštěvujete stránky Boukovice.com a doufám, že vás něčím stránky oslovují.

 

18-7-2020

slunce.jpg
bottom of page