top of page

 

8
 

ižica b;bWf

foneticky i – nazačátku slova

                v – uprostřed slova

                n – nakonci slova

  • pohyb, harmonický stav

  • harmonické rozšiřování

  • rozkoš, blaho materiální

  • projev plodu v novém rozměru

 

 

Vážení čtenáři,

dlouho jsem uvažoval, za jakých podmínek bychom se mohli dozvědět, že v řečeném slovu je použita Bókøvice 8 Ižica.

Pokud se zamyslíte nad důmyslností, že je možné Ižicou 8 nahradit celkem tři znaky, jak poznáte, že dotyčný řečník má na mysli Ižicu 8 a vysílá tak dané zobrazení?

Mé myšlenky třeba vedly k tomu, že už máme dost znaků s výslovností ,,I" a jak toto nové ,,I" zvukově ztvárnit? Prostě problém. Nebo třeba, zkuste říci jinak ,,N"?

Bylo to nepřekonatelné a věřte, nehci se zabývat fantazy scénaři a tak jsem nechal stále Ižicu 8 zastřenou.

 

Dnes ráno mě však došla spojitost, že určitě není náhoda, že je Ižica a Iža 9 spolu. Skoro stejné názvy a ukončují navíc naší tabulku.

Dalším náznakem byla samotná Iža 9. I ona je specifická, protože je to jediné ,,J" pokud nemáme přímo spojené vazby do třeba Edo $, Ár Z, JOta 3 atd. .

 

Došla mne tak myšlenka při samotném názvu obce kde žiji - VALŠTEJN, pokud to napíšu právě Staroslovienskou Boukøvicí pak bych napsal :

Valštejn - DfKOT9y, což mě moc nesedí a zdá se mne nápis divný s Ižou 9 a tak mne to trklo, že ten nápis bude vypadat takto :

Valštejn - DfKOT8, kde právě slovo obsahující samotný zvuk  ,,J a N"  nacházející se u sebe bude znamenat, že napíšeme Ižicu 8.

 

To bude následovat i ve spojení u slov na I, při psaní ,,J a I" pokud se nachází na začátku slova a samozřejmě při psaní slov ,,J a V" pokud se nachází uprostřed slova.

Obrazově nám toto spojení dává právě díky Ižy 9 pocit něčeho většího od původního znaku ,,I, V, N", jakoby nadčasového prožitku. Jakoby něčeho, co má spojitost do dalšího dění. Dává nám tak na vědomí, že věc je dále otevřená a s určitostí nabývá i dalšího rozměru.

 

Je možné třeba slovo Jídlo, kde se nám sice v češtině objevuje jakoby Init ,,Í", ale to právě může být naše zkreslení a důkazem zápisu s Ižicou 8.

Pak by se jídlo zapsalo - 8LKJ.

A položím otázku závěrem, vždyť takové dobré jídlo, není právě nadčasové?

 

jídlo.webp
bottom of page